rozúčtování tepla

  1. ARTAV
  2. rozúčtování tepla
ostatni

Text otázky

Dobrý den, v březnu odcházíme z pronájmu d. bytu vytápěného dálkovým ÚT a nájemce (ne družstvo) po nás vyžaduje zaplatit spotřebované teplo od ledna do března tohoto roku aniž jsme to měli ve smlouvě, jinak jsme normálně platily dostačující zálohy na teplo 2 roky.Nemáme v bytě měřiče tepla, to se rozpočítává z patky domu. Jak to může vypočítat a má na to právo?

Odpověď na otázku

Rozúčtování nákladů na teplo a teplou vodu musí být provedeno dle vyhlášky 372/2001 Sb. Postup při změně konečného spotřebitele řeší §6 odst. 5a) a 5b) s využitím §4 odst.5).Určení nákladů pro přestěhovaného nájemníka lze provést až po rozúčtování celého objektu a po skončení zúčtovacího období s tím, že budou započítány veškeré zaplacené zálohy.

Menu