Rozúčtování tepla

  1. ARTAV
  2. Rozúčtování tepla
ostatni

Text otázky

Dobrý den, v letošmím roce dojde poprvé k rozúčtování tepla dle měřidel firmou. Kdo hradí poplatek za zpracování rozúčtování - správce či nájemník ? Jedná se o nájemní byty. Děkuji za odpověď

Odpověď na otázku

Z Vašeho dotazu plyne, že rozúčtování Vám provádí dodavatelská firma, která náklady s tím spojené vyfakturuje správci. Správce následně zahrne tyto náklady do nákladů spojených s prováděním správy bytů a rozvrhne je na každou jednotku ve stejné výši, nikoliv podle počtu indikátorů či měřidel. Toto řeší Občanský zákoník (zákon č. 89/2012 Sb., § 1180, odst. 2) a Nařízení vlády č.366/2013 Sb., § 17, písm. b). Obě zmíněné legislativní normy naleznete na stránkách www.artav.cz v sekci odkazy/legislativa.

Menu