rozúčtování tepla a TUV bez měřičů

  1. ARTAV
  2. rozúčtování tepla a TUV bez měřičů
ostatni

Text otázky

Dobrý den,provádím rozúčtování tepla a TUV v panelovém domě s 11 byty ,kde dosud nebyly nainstalovány měřiče /indikátory /tepla ani měřiče TUV a st.vody.Majitelé se doposud nedohodli,i když dle zákona je to povinné.Některé byty vlastní majitel,který má byty prázdné a v bytech jsou uzavřené /zablombované/topení.Jakým způsobem mu rozúčtuji teplo a TUV?Byty prodává a měl je prázdné celý rok.Předem děkuji za včasnou odpověď.

Odpověď na otázku

Vzniklé náklady neobsazených bytů hradí vlastník objektu ve smyslu § 6, ocdst. 6 vyhlášky č. 372/2001Sb. Studenou vodu rozúčtujete na základě dohody uzavřené mezi vlastníkem objektu a konečnými spotřebiteli (viz cenový výměr MF č. 01/2010 v platném znění). Neexistuje-li taková dohoda, potom účtuje dle tzv. směrných čísel potřeby vody dle Přílohy č. 12 k vyhlášce č. 428/2001 Sb

Menu