Rozúčtování tepla a vody

  1. ARTAV
  2. Rozúčtování tepla a vody
ostatni

Text otázky

Dobrý den,Jsem vlastník bytu od 9/2007. Družstvo, které vykonává správu služeb, mě nutí zaplatit spotřebu za celé zúčtovací období (prakticky i za minulého vlastníka) a nechce vyúčtování rozdělit. Podle mě na to nemají právo. Můžete mně sdělit, jak postupovat? Děkuji.

Odpověď na otázku

Podejte reklamaci proti vyúčtování s tím, že požadujete jeho provedení dle§6, odst. 5 vyhlášky č. 372/2001Sb., tedy rozdělení nákladů před a potermínu změny konečného spotřebitele.Pokud byt před Vaším nákupem neměl konečného spotřebitele, ve smyslu §6,odst. 6 stejné vyhlášky je konečným spotřebitelem vlastník, tedy družstvo.

Menu