Rozuctovani tepla v novostavbe

  1. ARTAV
  2. Rozuctovani tepla v novostavbe
ostatni

Text otázky

Dobry den,jsme SVJ s 340 jednotkami. Nas dum je kompletne zateplen a kazda jednotka ma svuj kalorimetr. Nejsme si jisti, zda je v takovem pripade treba zpracovavat koeficienty polohy bytu. Text vyhlasky nejsme schopni rozklicovat, i kdyz mame ve vyboru 3 pravniky. Stejne tak nas spravce, ktery je velkou spravni firmou, neni schopen s jistotou urcit, zda toto zohledneni je v nasem pripade treba. Vzhledem k poctu jednotek v dome potrebujeme mit 100% jistotu, ze postupujeme spravne. Muzete nam prosim v teto zalezitosti poradit?Dekuji.

Odpověď na otázku

Pokud nemá dodavatel tepla uzavřenou smlouvu o dodávkách tepla jednotlivě asamostatně s majitelem každého bytu, platí pro vás v plném rozsahu vyhláškaMMR č.372/2001Sb. Bytové kalorimetry jsou považovány za poměrová měřidla,podle kterých se poměrovým způsobem rozpočítává spotřební složka nákladů navytápění. I ve velmi dobře zatepleném domě budou mít některé byty větší aněkteré menší tepelné ztráty i při vytápění na stejnou teplotní úroveň.Podle §4., odst.3. uvedené vyhlášky je nutno tyto rozdíly kompenzovat přivýpočtu nákladů na vytápění. Obvykle se tak děje použitím koeficientů prozohlednění polohy místnosti.

Menu