Různé výšky stropů

  1. ARTAV
  2. Různé výšky stropů
ostatni

Text otázky

Dobrý den, bydlíme v bytě s vlastí kotelnou, bez indikátorů topných nákladů. Dům má 2 majitelé 4/5 patří bytovému družstvu (13 bytů) a 1/5 tj. nebytové prostory vlastní soukromá osoba, která zde provozuje prodejnu. Stejným poměrem jsou rozdělené i společné prostory. Náklady na teplo a ohřev teplé vody, jak již jsem uvedla hradí družstevníci dle obytné plochy.Byty mají stropy 2,70m a nebytové prostory 3.6m vysoké. Mohu rozúčtovat celkovou plochu podle objemu a zda rovněž mohu použít i koeficient 1,3(prodejna) ?Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Odpověď na vaše dotazy najdete ve vyhlášce 372/2001Sb. Rozúčtování dle plošné výměry je možno použít jen při stejných výškách stropu jako zjednodušení. Při různých výškách stropů se provádí korekce podle §2,odst.e) vyhl., která respektuje to, že se vytápí objem, nikoli plocha.Na plochy nebytových prostor se použijí koeficienty dle přílohy č.1.vyhlášky.

Menu