Škodí měřáky??

  1. ARTAV
  2. Škodí měřáky??
ostatni

Text otázky

Dobrý den, jsme spol vlastníků,a nedávno jsem zjistil že jedni nájemníci v domě nemají měřák tepla s odůvodněním že odpařovací nechtějí,že je zdraví škodlivý.Je to pravda??a jak jim pak máme správně rozúčtovat teplo??Dočetl jsem se že je možno je sankcionovat za to že je nemají je to pravda?a je možno je nějak přinutit aby si měřáky pořídili??děkuji

Odpověď na otázku

Odpařovací indikátory topných nákladů (měřáky) na topných tělesech nejsou zdraví škodlivé a jsou povoleny k rozúčtování nákladů na vytápění. Podmínkou pro jejich použití je platný certifikát vydaný strojírenským zkušebním ústavem pro výrobce příslušného indikátoru, který potvrzuje shodu indikátoru s platnou čSN EN 835:1995 a určuje způsob jeho použití. Případy kdy konečný spotřebitel (uživatel bytu) neumožní instalaci indikátorů topných nákladů řeší §4 odst.7, vyhlášky 372/2001Sb. Navýšení spotřební složky nákladů, dle ustanovení této vyhlášky, je jediný „donucovací“ prostředek pro instalaci indikátorů. Text vyhlášky 372/2001Sb. naleznete na http://artav.cz/legislativa.html.Pro zajištění správného a bezproblémového rozúčtování doporučuji předat tuto činnost nezávislé firmě, která se rozúčtováním zabývá profesionálně. Seznam možných adeptů naleznete na http://artav.cz/seznam-clenu.html.

Menu