spotřební složka 100% ?

  1. ARTAV
  2. spotřební složka 100% ?
ostatni

Text otázky

Dobrý den, od vlastníka domu jsem jako konečný uživatel bytu dostala až v říjnu 2011 rozúčtování nákladů na tepelnou energii za rok 2010. Rozúčtování provedla ENBRA. Pro ohřev TV, TV pro SV i pro SV používá spotřební složku ve výši 100%, základní složku uvádí 0%. Toto je podle mne v rozporu s vyhláškou 372/2001 Sb. Snad má být podle vyhláčky 70% a 30%. Nebo se mýlím? Děkuji za odpověď.zqacl

Odpověď na otázku

Máte pravdu v případě rozúčtování nákladů na tepelnou energii pro ohřev teplé vody kde dle § 5, odst. 2, vyhlášky 372/2001 Sb. je složka základní 30 % a spotřební složka 70 %. Rozúčtování teplé vody (studené vody použité pro přípravu teplé vody) i rozúčtování studené vody je v pořádku. Rozúčtování je tedy provedeno v rozporu s vyhláškou 372/2001 Sb. a proto podejte písemnou reklamaci majiteli objektu, který je za rozúčtování odpovědný.

Menu