Teplo v přízemním bytě nad vchodem do domu.

  1. ARTAV
  2. Teplo v přízemním bytě nad vchodem do domu.
ostatni

Text otázky

Dobrý den, bydlím ve 2+1 státním bytě který se nachází v přízemí panelového domu.Pod kuchyní je vchod do domu který není vytápěn. část podlahové plochy kuchyně je vlastně ven z domu.V zimním období je v bytě zima i přes vytápění ÚT.Tesmostatické ventyly jsou naplno a byt nelze vytopit.Mám nárok na slevu vůči poloze bytu?

Odpověď na otázku

Odpověď na dotaz, zda máte nárok na slevu z důvodu nedostatečného vytápěnímusíte položit na jiném odborném portále.Pokud však budou jednotlivé byty v zúčtovací jednotce (celém objektu)vybaveny indikátory vytápění, lze podíl spotřeby upravit v rozsahu §4, odst.3 vyhlášky č.372/2001Sb.., tedy zohlednit rozdílnou náročnost vytápěnémístnosti na dodávce tepelné energie danou její polohou.Závěrem je nutno dodat, že výše citovaný §4, odst. 3 nemá za úkol nahraditpovinnost vlastníka objektu vyplývající z §6a, odst. 11, zákona č.61/2008Sb.o hospodaření energií. Tedy povinnost řídit se pravidly pro vytápění atd. stanovenými prováděcím právním předpisem, kterým je v tomto případě vyhláškač.194/2007Sb..Texty citovaných legislativních norem naleznete na našich webových stránkáchhttp://www.artav.cz/legislativa.html.

Menu