Teplota v bytě

  1. ARTAV
  2. Teplota v bytě
ostatni

Text otázky

Bydlíme v 8 pos.přímo pod střechou.Dvě místnosti jsou rohové.V těchto pokojích se se vytváří v horních rozích plíseň.Máme vlastní plynovou kotelnu a kotelník tvrdí,že teplota v místnosti /ložnici /má být 19 st.C.Existuje směnice , která určuje teplotu v místnostech? Děkuji za odpověď M.řezníčková

Odpověď na otázku

Teploty na které se mají vytápět místnosti jsou určeny ve vyhlášce MPO č. 152/2001 v §3. V zásadě se předpokládá, že budou dodržovány teploty stanovené v projektu ÚT. Vyhláška řeší způsob měření vnitřních teplot a přípustné tolerance při vytápění na teploty vyšší,než určuje projekt.Odchylky směrem k nižším teplotám nejsou řešeny. Ve vašem případě jde o obytnou místnost, pro kterou projektant s největšípravděpodobností určil teplotu 20st.C. Protože jde o místnosti pod střechou,určuje citovaná vyhláška zvýšení projektové teploty o 1,5 – 2 stupně.Můžete požadovat na majiteli domu, který za správné vytápění odpovídá, abyzajistil vytápění vaší ložnice na 21,5 st.C, pokud sousedí s obou stran s vytápěnými místnostmi, respektive na 22 st., pokud jde o rohovou místnost, která má nejméně tři stěny ochlazované.

Menu