ostatni

Text otázky

Vážení, nejprve poděkování na minulý dotaz a nyní moje bolest. Jaká plocha bytu pro rozúčtování TUV se musí použít : započitatelná nebo celková (včetně skleních kójí a pod.)? Jsme BD a některé byty mají garáže - i ty by se měly zahrnout i ddyž v těchto prostorech zařízení pro odběr TUV není? Jde o vodu, která je vedena pouze do bytů (kuchyně, koupelny a WC. Předem děkuji za odpověď apřeji hezký den.Makovcová

Odpověď na otázku

Pro rozúčtování TUV se použije „podlahová plocha“, definovaná vevyhl.372/2001 Sb. v § 2, odst.(d). Je to podlahová plocha všech místností bytu kromě teras, balkónů a lodžií (i zasklených) a vedlejších prostorů, které jsou umístěny mimo byt (např.sklepy, garáže a komory na chodbách); do podlahové plochy se započítává i plocha zastavěná kuchyňskou linkou, vestavěným nábytkem, kamny nebo jiným topným tělesem. Nezapočítává se plocha okenních a dveřních ústupků.Pro rozúčtování nákladů na vytápění se používá „započitatelná podlahová plocha“, definovaná tamtéž v odst.(e).

Menu