Účtování-ohřev TUV-?

  1. ARTAV
  2. Účtování-ohřev TUV-?
ostatni

Text otázky

Jedná se o byt BD-nájemníků,v bytě mám své topení-vlastní kotel-výroba tepla a ohřev vody se zásobníkem.Ptám se-je mi právem dle zákona účtováno 30%TUV?Plocha bytu je 69,83m-krátcenazajednotku=1623,40kč.Nejsem energ.záv.na výrobě v domě,kde je spol.kotelna,v domě je 13bytů a z toho 4 jsou energ.nezáv.na domě.Dále platím zs otop-13,45m-krát cena zajednotku=1321,5kč.Mě se zdá,že TUV bych platit neměl.Děkuji za odpověď·.J.J.

Odpověď na otázku

Jestliže je Váš byt odpojený od vnitřního rozvodu vytápění a rozvodu tepléužitkové vody (TUV) a to na základě souhlasu vlastníka zúčtovací jednotky (BD) sesouhlasným stanoviskem stavebního úřadu, účtuje se základní složka nákladůdle §6, odst. 2 vyhlášky č. 372/2001Sb..Tedy jak podíl na dodávce tepla, tak i na dodávce TUV. Text vyhláškynaleznete na našich vebových stránkách http://www.artav.cz/legislativa.html.Byl-li však Váš byt projektován, instalován a následně i kolaudován bezústředního vytápění a dodávky TUV, tedy se samostatnou dodávkou tepla a TUV,§6, odst. 2 citované vyhlášky se na Vás nevztahuje. Nemáte tedy platit žádnýpodíl na centrální dodávce tepla ani TUV.

Menu