Účtování tepla v GJ/m2

  1. ARTAV
  2. Účtování tepla v GJ/m2
ostatni

Text otázky

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Bydlím na ubytovně, kde se účtuje teplo 0,61GJ/m2 za 1rok a ne za otopné období. Příprava teplé vody se účtuje 0,44GJ/m2 za rok. Ubytovna je panelák postavený v roce 1981. Ve sbírce zákonů 194/2007 se uvádí, že při vytápění z ostatních zdrojů tepelné energie při výšce stropů 2,7m je 0,47GJ/m2 za otopné období a pro přípravu teplé vody 0,21GJ/m2 za rok.Platí tato sbírka i pro tuto ubytovu? Děkuji.

Odpověď na otázku

Ano, vyhláška 194/2007 Sb. platí pro všechny budovy, tedy i pro Vaši ubytovnu.Je třeba si ovšem uvědomit, že dle § 5 se stanovené měrné ukazatele vztahují na budovy nové nebo budovy, u nichž byla dokončena změna mající vliv na všechny tepelně-technické vlastnosti budovy po 1. lednu 2002.A tak v této části vyhlášky se zřejmě Vaše ubytovna postavená v roce 1981 uvedenými limity řídit nemusí.

Menu