Úprava rozúčtování tepla

  1. ARTAV
  2. Úprava rozúčtování tepla
ostatni

Text otázky

V souvislosti s povinností instalovat do konce tohoto roku měřiče tepla v bytech žádá jeden z nájemníků bydlící v přízemí nad prostorem sklepu, kde se netopí, o zohlednění této skutečnosti do vyúčtování za spotřebu tepla. Se zateplením stropu sklepa pro vysoké náklady neuvažujeme a prosím o odpověď na dotaz, zda existuje nějaký zákon, vyhláška nebo předpis, o který bychom se mohli opřít a který řeší tento problém nějakou administrativní úpravou nákladů příp.slevou. Je možno doporučit nějaký legislativně podložený postup? Děkuji za odpověď V.Sehnal

Odpověď na otázku

Požadavek nájemníka je legální a v souladu s platnými předpisy. Na podbné situace je zaměřen §4, odst.(3) vyhlášky 372/2001 Sb. Text vyhlášky najdete na www.artav.cz/legislativa.html.

Menu