Určení základní složky pro rozpočítání tepla v bytovce bez měřidel

  1. ARTAV
  2. Určení základní složky pro rozpočítání tepla v bytovce bez měřidel
ostatni

Text otázky

Dobrý den,bydlím v bytovce s kotelnou a mám ve svém bytě odpojené radiátory. Nyní nám nově nová firma přepočítala zálohy na teplo a v mém bytě započitatelnou plochu vynásobila 100% náklady na 1m2 plochy. T.j. nerozdělila oněch 100% na maximálně 50% základní složky, ze které by se podle mě měly zálohy odpojeného bytu počítat. Tvrdí, že když nemáme měřiče je základní složka celých 100%. Má pravdu, je to někde v zákoně uvedeno?

Odpověď na otázku

Poskytovatel služeb vždy rozdělí náklady na vytápění na složky základní a spotřební. Základní složka činí 30-50% celkových nákladů podle rozhodnutí poskytovatele služeb (vlastníka domu). Nejsou-li v zúčtovací jednotce instalována registrační zařízení (měřiče tepla nebo indikátory vytápění), rozdělí poskytovatel spotřební složku stejně jako složku základní. (viz vyhl. 269/2015 Sb., §3, odst.(3). Na odpojené byty se vyúčtuje základní složka nákladů podle započitatelné podlahové plochy bytu.

Menu