Vlastní měřák.

  1. ARTAV
  2. Vlastní měřák.
ostatni

Text otázky

Dobrý den, je možné nainstalovat si vlastní měřáky na radiátory, pokud mám bytovou jednotku v os. vlastnictví, ale dům je stále majetkem družstva (mám pouze podíl na spol. prostorách). Družstvo nechce o této možnosti ani slyšet a teplo se rozúčtovává stejným dílem na všecny. Jak by se řešila situace, kdy by někteří vlastníci měli své měřáky? Děkuji

Odpověď na otázku

Měřící a indikační techniku instaluje u konečných spotřebitelů ve smyslu §7, odst. 4 vyhlášky č. 194/2007Sb. vlastník objektu a to za podmínky, že tato technika se instaluje u všech konečných spotřebitelů v zúčtovací jednotce (objektu) a je shodného principu a provedení.Jestliže nejsou splněny výše uvedené podmínky, účtují se náklady na dodávku tepla dle §4, odst. 5 vyhlášky č. 372/2001Sb., tedy podle poměru velikosti započitatelné podlahové plochy bytu nebo nebytového prostoru k celkové započitatelné podlahové ploše bytů a nebytových prostor v zúčtovací jednotce.Skutečnost, že si část konečných spotřebitelů pořídí měřicí nebo indikační techniku vlastním nákladem nemá žádný vliv na způsob rozúčtování, které musí být provedeno dle započitatelné podlahové plochy.Využijte vnitřních předpisů družstva a rozhodnutím většinových vlastníků požadujte instalaci měřící nebo indikační techniky.

Menu