vlastní vytápění bytu

  1. ARTAV
  2. vlastní vytápění bytu
ostatni

Text otázky

Prosím o radu, zda je třeba žádat správce domu s byty v osobním vlastnictví o povolení ke zřízení vlastního vytápění s ohřevem vody ve svém bytě. Bude nám potom i tak účtována část nákladů na vytápění domu? Náš byt je jediný v přízemí a nesousedí s žádnou jinou vytápěnou místností.

Odpověď na otázku

Změna vytápění jednoho bytu je zásahem do systému technického zabezpečení celého domu a je pro ni nutný souhlas všech spoluvlastníků domu i souhlas příslušného stavebního úřadu. Váš byt sousedí s ostatními vytápěnými byty při nejmenším stropem, dále je nutno vzít v úvahu, že užíváte společné prostory domu (chodby aj.), které jsou rovněž temperovány ze zdroje ústředního vytápění domu. V případě povoleného a schváleného odepojení od ÚT a zřízení vlasstního vytápění bytu budete muset platit podíl základní složky nákladů ÚT domu podle vyhl.372/2001 Sb. §6 odst. 2. v návaznosti na §4 odst. 2.

Menu