Vlastní vytápění

  1. ARTAV
  2. Vlastní vytápění
ostatni

Text otázky

Dobrý den, bydlím v družstevním bytě. Mám vlastní kombinovaný plynový kotel. Ve výrobě těpla a teplé vody jsem nezávislá. Nikde nejsem napojena na dálkové vytápění s ostatními nájemníky. Přesto mi byla naúčtována základní složka na vytápění a ohřev teplé vody. Je tento postup správný? Proč bych měla platit spotřebu plynu a ještě tyto základní složky? Mě nikdo na vytápění ani teplou vodu nepřispívá.... Děkuji za vysvětlení. Slivičová

Odpověď na otázku

Váš byt je pravděpodobně v domě, ve kterém bylo instalováno ústřední vytápění a pravděpodobně byl původně tímto ústředním topením vytápěn. Někdy v minulosti byl od tohoto topení odpojen a bylo v něm instalováno samostatné, tzv. etážové vytápění. Původně byl rovněž napojen na centrální přípravu teplé vody. Tím vznikla povinnost platit základní složku nákladů na vytápění a na ohřev teplé vody, stanovená vyhláškou MMR č.372/2001 Sb. v § 6 odst. 2.Situaci můžete řešit tak, že se opět připojíte k ústřednímu vytápění a centrální přípravě teplé vody. Vlastní kotel můžete prodat, nebo si jej nechat jako studenou zálohu.

Menu