Volné byty v domě.

  1. ARTAV
  2. Volné byty v domě.
ostatni

Text otázky

Dobrý den, v našem nájemním domě bez vodoměrů a kalorimetrů se rozpočítává teplo (vyúčtování) z ústředního topení na podlahovou plochu bytu. V domě je však v současnosti 5 volných bytů. Musí majitel tyto volné byty zahrnout do "své ztráty" nebo o ně může snížit plochu domu a tím pádem nás náklady více zatíži ? Děkuji za odpověď.Martin

Odpověď na otázku

Dle § 6, odst. 6 vyhlášky č. 372/2001Sb. nemá-li zúčtovací jednotka, byt či nebytový prostor svého konečného spotřebitele, rozumí se konečným spotřebitelem vlastník. Nelze tudíž v žádném případě snižovat plochu objektu pro účelové zvýšení nákladů ostatních bytů.

Menu