vyhlaska c.372/2001 Sb

  1. ARTAV
  2. vyhlaska c.372/2001 Sb
ostatni

Text otázky

Dobry den,(omluva za schazejici oznaceni nad pismeny).Zminena vyhlaska je zakladem vypoctu tepla pro vsechny typy domu?bydlime v novem dome s velmi dobrou tepelnou isolaci a merici tepla v kazdem byte.Prakticky kazdy byt ma prehled kolik spotrebuje GJ na ohrev bytu a ohrev teple vody.Presto spravce budovy zmenil vypocetni metodu a pouziva §4 odst.4.V praxi to znamena ze velci odberatele jsou zvyhodnovani snizovanim ceny Gj a majitele mensich bytu opacne zdrazovanim jednotkove ceny GJ.Nemluve o naproste nesrozumitelnosti celeho vyuctovani a neschopnosti od uredniku u spravce budovy vyuctovani vysvetlit.Je mozne aby druzstvo urcilo svoje pravidla vypoctu??Dekuji za odpoved.ZdraviJaromir PohankaBrno

Odpověď na otázku

Uvedená vyhláška platí pro všechny typy domu a pro všechny druhy vlastnických vztahů k domu. Majitel domu, ani družstvo nemohou stanovit pravidla odlišná od vyhlášky.U domů s velmi dobrou tepelnou izolací pláště budovy se prostupy tepla mezi byty projevují výrazněji, než u starších domůa ustanovení §4.odst.4. tím nabývá na větším významu.

Menu