Výměna indikátorů tepla

  1. ARTAV
  2. Výměna indikátorů tepla
ostatni

Text otázky

Dobrý den,bydlím v panelovém domě,který je majetkem družstva,ale byt již mám v OV. Chtěl bych se zeptat, jestli mi družstvo musí umožnit abych si na vlastní náklady vyměnil elektronické ITN za současné odparové? Je vůbec technicky možné, abych v mém bytě měl E-ITN a v ostatních RTN (odparové)? Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Indikátory jakéhokoli typu jsou pomůcky pro poměrové rozdělení nákladů na vytápění. V celém domě s ústředním vytápěním – ve zúčtovací jednotce – musí být použity indikátory stejného typu i značky (viz vyhl.č. 194/2007Sb. §7, odst. 4).Elektronické indikátory musí splňovat podmínky čSN EN 834, odpařovací pak čSN EN 835.Váš požadavek na změnu typu indikátorů jen ve vašem bytě tedy nelze splnit.

Menu