výměna vodoměrů v bytě

  1. ARTAV
  2. výměna vodoměrů v bytě
ostatni

Text otázky

Kdo hradí výměnu vodoměrů v nájemním bytě po 6 ti letech? Majitel požaduje fin. hotovost po nájemnících. Jsme přesvědčeni, že je to jeho povinnost. Máme pravdu?

Odpověď na otázku

V tomto případě nejde o prvotní instalaci vodoměru, ale o jeho výměnu z důvodu provedení nového úředního ověření. Vlastník objektu správně uplatnil ustanovení § 687 odst. 3 občanského zákoníku a tuto tzv. drobnou opravu ve smyslu § 5 odst. 2 nařízení vlády č.258/1995Sb. (provádí občanský zákoník) požaduje po nájemci bytu jako úhradu nákladů spojených s běžnou údržbou bytu.

Menu