vyplácení přeplatku

  1. ARTAV
  2. vyplácení přeplatku
ostatni

Text otázky

Dobrý den, 30.6.2010 mi byl vydán protokol o vyúčtování za rok 2009, mám v něm přeplatek a tak se chci zeptat zda je nějaká lhůta do které mi musí být vyplacen, majitel mi totiž oznámil, že přeplatky vyplatí až po zaplacení všech nedoplatků. To asi není právně správné, že? Děkuji za odpověď

Odpověď na otázku

Odpověď na Váš dotaz uvádí vyhl.372/2001 Sb. v §7, odst.(5):“Nedoplatek a nebo přeplatek vyplývající z vyúčtování podle odstavce 2 písm.h) je splatný do 7 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období. Pokudbyly uplatněny reklamace, které vlastník uznal, je konečný nedoplatek nebopřeplatek splatný nejdéle do 8 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacíhoobdobí.“

Menu