Výpočet SPJ

  1. ARTAV
  2. Výpočet SPJ
ostatni

Text otázky

Vážení prosím o vysvětlení úpravy spotřeby SPJ dle vyhlášky č. 372/2001. Jsme SVJ a máme instalované indikátory na měření tepla. Ten kdo má malou spotřebu tak mu je počet SPJ upraven a naopak. To znamená, že kdo šetří tak doplácí na ostatní? Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

Pro kompenzaci tepla, které prostupuje z bytů s vyšší teplotou do bytů méně vytápěných je ve vyhlášce 372/2001 Sb. v §4, odst.(4) ustanovení, že výše nákladů za vytápění přepočtená na 1m2 započitatelné plochy bytu se nesmí odchylovat od průměrné hodnoty účtované v daném období v daném domě o více než 40%. Více o této problematice se dozvíte z odpovědí na dotazy uvedené v poradně ze dne 9.11.2011-(tazatel Pavel), 15.3.2010-(Teclová), 22.5.2009-(Němec), 4.4.2009-(Jaroslav), 11.1.2007-(Strážnický).

Menu