Výpočet tepla

  1. ARTAV
  2. Výpočet tepla
ostatni

Text otázky

Chtěla jsem se zeptat, zda se ve výpočtu tepla podle metrů čtverečních počítá i plocha sklepu nebo jen plocha bytu? Děkuji předem za odpověď.

Odpověď na otázku

Rozúčtování nákladů na vytápění v zúčtovací jednotce kde u konečných spotřebitelů nejsou instalovány měřiče tepelné energie nebo indikátory vytápění řeší §4, ost. 2 a adst.5 vyhlášky372/2001 Sb. Rozdělení nákladů se provede podle započitatelné podlahové plochy přičemž vždy se při jejím určení vychází z podlahové plochy bytu, kromě teras, balkónů a lodžií a vedlejších prostorů které jsou umístěny mimo byt. Plochu sklepa nelze do této plochy započítat. Konkrétní výpočet započitatelné podlahové plochy určuje §2 odst e) a odst. d). vyhlášky 372/2001 Sb. – viz. http://www.artav.cz/legislativa.Obdobný dotaz z 5.5. 2009 s odpovědí lze nalézt na http://artav.cz/poradna.

Menu