Výše koeficientu korekce.

  1. ARTAV
  2. Výše koeficientu korekce.
ostatni

Text otázky

Dobrý den, chci se zeptat jak vysoký může být při vyúčtování tepla koeficient korekce u spotřební složky. Mě byla spotřeba vynásobená koeficientem 105,0353. Může dosahovat i takovéto výše, nebo je někde uvedeno jeho maximum?

Odpověď na otázku

Korekce spotřební složky, na níž se tážete, není nikterak omezena. Cílemtéto korekce je upravit výši spotřební složky tak, aby byla splněna podmínkauložená odst.4, §4 vyhlášky č.372/2001 Sb., která ukládá zpracovatelirozúčtování postupovat tak, aby žádný z konečných spotřebitelů nevybočovalsvými celkovými náklady z intervalu +/- 40 % od průměrné hodnoty dosažené vcelé zúčtovací jednotce (vztaženo na 1 m2 započitatelné podlahové plochy).Správnost takové korekce je tedy nutno posuzovat ve shora uvedeném kontextua nikoli sledovat velikost koeficientu jako takového.

Menu