Vytápění sušárny

  1. ARTAV
  2. Vytápění sušárny
ostatni

Text otázky

Jsem vlastníkem bytu ve 3 vchodovém domě. Každý vchod má 4 patra s e třemi byty. Tedy 12 bytů jeden vchod. Ve spolkečných prostorách vchodu, kde vlastním byt je sušárna pro všechny vchody. Nájemníci si rozhodli, že v této sušárně se nebude topit, jelikož tam suší prádlo jen asi 2 rodiny. Dle mého názoru je to nasmysl, a nemohu s předsedou doluvit. Sušárna je v krajním domě, takže byt nad ní začíná mít problémy (podotýkám ,že to není můj byt). Myslím jako laik, že to ohrožuje celkově do budoucna stav domu. Společné prostory by se měli vytápět bez ohledu na to zda jej všichni využívají. Byty mají téměř všichni koupeny do OV. Je nějaká závazná vyhláška, která určuje vytápění těchto prostor? Pokud ne, má paní nad sušárnou nárok na snížení nebo nějakou úlevu z nájmu? Děkuji

Odpověď na otázku

Vážená paní Bartošková. Máte pravdu, Vámi uváděný způsob vytápění společných prostor nezajišťuje dosažení tepelné stability objektu což může zapříčinit poškození objektu . Způsob vytápění (i společnýchprostor) určuje vyhláška 194/2007 Sb., která v § 2 odst. 6 určuje vytápět takovým způsobem aby byly dosaženy výpočtové teploty vnitřího vzduchu stanovené projektem budovy. Úplné znění vyhlášky naleznete na našá webové adrese www: artav.cz v odkazu legislativa. Navrhuji podat písemnou reklamaci správci objektu tj. ve Vašem přpadě výboru společenství vlastníků.

Menu