Vyúčtování

  1. ARTAV
  2. Vyúčtování
ostatni

Text otázky

Dobrý den, je možné aby mi za období 4 měsíců při celkové spotřebě 3 m3 TUV bylo fakturováno 1060 Kč?Byt jsem rekonstruoval, proto tak malý odběr.Když jsem podal námitku pro výši, bylo mi sděleno, že při výpočtu se řídili vyhláškou č.372/2001Sb. Jak mohu v tomto případě postupovat?Děkuji.J.K.

Odpověď na otázku

Pravděpodobně jste dostal vyúčtování s rozepsáním této částky na základní a spotřební složku a s dalšími náležitostmi podle vyhlášky MMR č. 372/2001Sb., §7, odst.(2), ve kterém je uvedeno, které údaje musí vyúčtování obsahovat.Uvedená fakturovaná částka je sice poměrně vysoká, ale není nereálná. Účtovaná částka se skládá ze základní a spotřební složky. Základní složka nákladů na teplo pro TUV je podle výše uvedené vyhlášky dána velikostí podlahové plochy, tzn. pokud máte velký byt a spotřebujete malé množství tepla, bude se Vám „orientační průměrná cena“ (podíl nákladů a spotřeby)za spotřebu TUV zvyšovat.Bez dalších údajů z vyúčtování nelze na vaši otázku o přiměřenosti ceny jednoznačně odpovědět.Pokud vaše vyúčtování nesplňuje požadavky dané uvedenou vyhláškou, můžete je reklamovat.

Menu