vyúčtování dálkového tepla

  1. ARTAV
  2. vyúčtování dálkového tepla
ostatni

Text otázky

Dobrý den,Od října se stěhujeme do staršího panelového domu, který jsme zakoupili. Byt se nachází v posledním 4 patře, rohový, okolo není žádný jiný byt, který by nás mohl vytápět. Střecha plochá, panel. dům není zateplen. Jedna se o osobní vlast. Je možnost požadovat slevu na dálkovém teplu? Teplá voda je také dálkově. Dům spravuje soukromá firma. Nevíme co a jak požadovat! Děkuji za odpověď. Stanovský

Odpověď na otázku

Pokud v domě dosud není zavedeno měření spotřeby tepla na vytápění v jednotlivých bytech, ani indikátory topných nákladů na otopných tělesech, rozúčtuje se náklad na vytápění podle podlahové plochy. Vaše spotřeba tepla je, vzhledem k poloze bytu, určitě větší, než u ostatních bytů, ale budete platit za každý m2 stejnou částku jako ostatní. Tím je vlastně sleva realizována.Pokud máte, nebo budete mít zavedenou registraci individuální spotřeby tepla, bude se rozúčtování provádět podle pravidel stanovených vyhl. 372/2001 Sb., která v §4, odst.(3) předepisuje zohlednit nepříznivou polohu bytu. Tím je opět vyšší spotřeba tepla Vašeho bytu redukována, takže žádnou další slevu nepotřebujete.

Menu