Vyúčtování služeb zpětně

  1. ARTAV
  2. Vyúčtování služeb zpětně
ostatni

Text otázky

Dobrý den, chci se zeptat, v roce 2007 jsme prodali byt, ve kterém již 2 roky nebydlíme. Nyní nás kontaktoval správce domu, že máme doplatit dluh za vyúčtování služeb 2006-2007, za dobu, co jsme v byte bydleli(celkově jsme tam bydleli 20 měs. 06-07). V tomto domě se neustále ztráceli peníze a vyúčtování jsme nikdy nedostala, až ted, co tam již 2 roky nebydlím. Mají na to vůbec ještě nárok po 2 letech? Děkuji Horká

Odpověď na otázku

Promlčecí lhůta nároku na úhradu nákladů spojených s bydlením je podle občanského zákoníku tři roky. Za uvedené období tedy nárok majitele domu ještě není promlčen.Máte však plné právo provedené vyúčtování reklamovat a současně po majiteli objektu dle ustanovení §7, odst. 3 vyhlášky č. 372/2001Sb. požadovat seznámení s podklady, ze kterých vyúčtování vychází, případně se způsobem rozúčtování nákladů.Kompletní text vyhlášky naleznete na našich webových stránkách http://www.artav.cz/legislativa.html.

Menu