Vyúčtování tepla jako za vilu

  1. ARTAV
  2. Vyúčtování tepla jako za vilu
ostatni

Text otázky

Dobrý den.Bydlíme dva v obecním bytě 3+1 v Praze vytápěném ÚT (plynová kotelna 5let,vytápí ještě 2 sousední vchody).V posledním vyúčtování nám naúčtovali náklady na otop a ohřev TUV 46.000,-Kč.Reklamace nám byla zamítnuta.Na dotaz z čeho je tato částka odvozena nám bylo sděleno že je to počítáno podle jakéhosi průměru s dalšími 50ti domy.Jak se můžeme proti této astronomické částce bránit?Předem děkuji za radu.

Odpověď na otázku

Vyúčtování nákladů za teplo a teplou vodu musí obsahovat povinné údaje uvedené v §7, odst. 2, vyhlášky č. 372/2001Sb. (Text tohoto odstavce vyhlášky najdete v odpovědi na dotaz pana Svobody z 27.3.2007.)Současně můžete využít ustanovení stejné vyhlášky uvedené v §7, odst. 3 a požadovat od vlastníka seznámení se s podklady, ze kterých Vaše vyúčtování vychází.Text §7 (3) Vlastník seznámí konečného spotřebitele na jeho žádost s podklady, ze kterých vyúčtování vychází, případně se způsobem rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody mezi ostatní konečné spotřebitele v zúčtovací jednotce.Pokud takovéto vyúčtování nemáte a vlastník nereaguje na Vaše požadavky, obraťte se na Státní energetickou inspekci, Praha 2, Gorazdova 24.

Menu