Vyúčtování TUV.

  1. ARTAV
  2. Vyúčtování TUV.
ostatni

Text otázky

Dobrý den,prosím o radu ve věci vyúčtování spotřeby teplé užitkové vody. V roce 2007 ke dni 30.4. jsme se odstěhovali z nájemního bytu. Provedli jsme zápis stavu odběru z měřáku.Průměrná roční spotřeba do té doby činila cca75 m3 .6.října 2008 nám přišlo vyúčtování za období 1.1-30.4.08 kde byla spotřeba 208 m3 a tudíž nedoplatek 19800kč!Navíc tam byla poznámka uhraďte do 15.8.2008.Mám možnost se bránit? Nebo musím zaplatit co je naúčtováno,ikdyž je to nesmysl?

Odpověď na otázku

Reklamační lhůta proti vyúčtování činí dle §7, odst. 2, písm. i) vyhlášky č.372/2001Sb. minimálně 21 dnů po jeho obdržení, pokud není na vyúčtování uvedena lhůta delší.Současně je však vlastník objektu povinen dle §7, odst. 1 stejné vyhlášky provést vyúčtování nejpozději do 4 kalendářních měsíců po uplynutí zúčtovacího období a ve stejném termínu s konkrétním vyúčtováním písemně seznámit i konečného spotřebitele.Podle termínu předání vyúčtování se domníváme, že tak neučinil a proto reklamaci klidně podejte.Musíte zejména doložit stav meziodečtu k 30.4.07, který předpokládáme neuvádí vyúčtovanou spotřebu 208m3.

Menu