Vyúčtování za teplo

  1. ARTAV
  2. Vyúčtování za teplo
ostatni

Text otázky

Dobrý den,vlastním byt 3+1 umístěný nad sklepy. Již druhý rok výrazně doplácím na teplo.Myslím si že je to způsobeno přílišným větráním ve sklepech, které výrazně ochlazuje podlahy bytu. Funguje u nás poměrový měření 40 základní složky na 60 spotřební složky. Chtěl jsem se zeptat jestli mohu požadovat zrušení tohoto poměrového rozdělení, protože mne znevýhodňuje? Pokud ne tak co se stane když zamezím odečtu měřících jednotek?S pozdravemSláma Petr

Odpověď na otázku

Vážený pane Slámo,rozumíme Vašemu problému, avšak řešení je jinde než ve zrušení poměrového měření. Poměr základní a spotřební složky tak, jak ho uvádíte, je v souladu s platnou vyhláškou MMR č.372/2001 Sb. Tato vyhláška upravuje i případy, kdy indikátory/měřidla nelze instalovat či odečíst a to navýšením spotřební složky takového konečného spotřebitele o 60 % oproti průměru v domě (§4, odst.7). Z toho tedy plyne, že Váš záměr neumožnit odečty, rozhodně není dobrým řešením. řešením je důsledná aplikace §4, odst.3 citované vyhlášky, který zní: „Spotřební složku rozdělí vlastník mezi konečné spotřebitele úměrně výši náměrů měřičů tepelné energie nebo indikátorů vytápění s použitím korekcí a výpočtových metod, které zohledňují i rozdílnou náročnost vytápěných místností na dodávku tepelné energie danou jejich polohou.“ Proto byste měl u vlastníka objektu žádat revizi zohlednění energetické náročnosti Vašeho bytu s ohledem na režim větrání sklepních prostor.

Menu