Změna učtování TUV

  1. ARTAV
  2. Změna učtování TUV
ostatni

Text otázky

Bydlím v pan. domě s 41byty, z toho 31SVJ a 10družst. Na žádost některých nájemníků z extremně nízkou spotřebou TUV(do 5kubíků)chce výbor SVJ měnit účtování TUV jen podle poměrných měříčů bez základní složky. Mají na to právo? Poškodilo by to nájemníky s normalní spotřebou. Děkuji.

Odpověď na otázku

Současná legislativa, platná od 1.1.2014 umožňuje náklady na dodávku teplé vody rozúčtovat i jiným způsobem, než předepisuje vyhláška č. 372/2001Sb. Jiný způsob musí vždy obsahovat souhlas všech nájemců nebo ve Vašem případě vlastníků jednotek ve smyslu §6 zákona 67/2013Sb. Pokud takový souhlas neexistuje, platí ustanovení citované vyhlášky a jiný způsob rozúčtování je nesprávný a nelegální.Texty obou předpisů naleznete na našich webových stránkách.

Menu