ZS topení

  1. ARTAV
  2. ZS topení
legislativa

Text otázky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když si vlastník bytu v rámci úpravy bytu změnil formu vytápění a nahradil ho klimatizací, je povinen platit tzv. základní složku topení? Děkuji za odpověď.

Odpověď na otázku

ANO, v tomto případě je vlastník povinen platit základní složku.

Zdůvodnění:

Podle vyhlášky č.269/2015 Sb.  §5 Další zvláštní způsoby rozúčtování nákladů na vytápění

a nákladů na poskytování teplé vody v zúčtovací jednotce, článek 2:

(2) Na byty a nebytové prostory odpojené od vnitřního rozvodu vytápění

rozúčtovává poskytovatel služeb základní složku nákladů na vytápění podle poměru

velikosti započitatelné podlahové plochy bytu nebo nebytového prostoru k celkové

započitatelné podlahové ploše bytů a nebytových prostorů v zúčtovací jednotce;

započitatelná podlahová plocha bytu nebo nebytového prostoru se přepočte na

nepřímo vytápěnou započitatelnou podlahovou plochu podle přílohy č. 1 části A

bodu 2 k této vyhlášce. Na byty a nebytové prostory odpojené od vnitřního rozvodu

teplé vody rozúčtovává poskytovatel služeb základní složku nákladů podle poměru

velikosti podlahové plochy bytu nebo nebytového prostoru k celkové podlahové

ploše bytů a nebytových prostorů v zúčtovací jednotce.

-stad-

Menu