Poradna ARTAV

Odpovídáme na dotazy z oblasti rozúčtování nákladů za spotřebu tepla a vody mezi konečné spotřebitele.

Před přidáním otázky si projděte záložku "Časté dotazy FAQ" nebo dříve položené dotazy, které jsou publikovány o kousek níže nebo na dalších stránkách (1, 2, 3, ... ) této poradny.
Odpověď na Vaši otázku může být právě tam.

Nejasné či nekonkrétní dotazy nebo dotazy nesouvisející s rozúčtováním nákladů za dodávky tepla nebo vody budou administrátorem vymazány.

Odpovědi na dotazy jsou odborným názorem Rady ARTAV a z hlediska práva čR mají informační charakter. Nenahrazují tedy jakákoliv rozhodnutí příslušných orgánů státní správy.

Filtr odpovědí

Datum:    Text:  

Formulář pro přidání otázky je ZDE.

 
 
… z 25. 03. 2014, od: Jana
Nadpis:
RTN ve společných protorech 
Otázka:
Dobrý den. Chtěla bych se prosím zeptat, jak je to s osazením RTN v sušárnách, kolárnách a pod. Pokud ano, podle jakých pravidel se provádí roz.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 24. 03. 2014, od: Blažek
Nadpis:
Měřiče tepla 
Otázka:
Je povinnost bytového družstva instalovat měřiče tepla, pokud má vlastní kotelnu v domě pouze pro tento dům? členská schůze již v minulosti od.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 24. 03. 2014, od: Zdeňka Štípková
Nadpis:
Vztahuje se povinnost měřáků tepla i na administrativní budovu? 
Otázka:
Dobrý den, jsme státní podnik, který sídlí v objektu, který má ve své správě, máme zde také nájemce a máme také podnikovou ubytovnu. Sdělt.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 24. 03. 2014, od: Roman
Nadpis:
topeni 
Otázka:
Dobry den,mam zastaveny radiator a presto mi odecet ukazuje hodnotu,jako kdyby normalne topil.Je to mozne?.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 22. 03. 2014, od: Jaroslav Matys
Nadpis:
poměrové měřiče tepla u jiných než SVJ 
Otázka:
Nejsme SVJ !!! Vlastníme dům v ideálním spoluvlastnictví s užívacím právem k jednotlivým bytům. Panelový dům má vlastní výměníkovou stani.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 19. 03. 2014, od: Dolejší
Nadpis:
§ 2 odst. b vyhl 372/2001 
Otázka:
řídí se rozúčtování nákladů na teplo v domě s vlastním plynovým kotlem a 12 byty vyhláškou 372/2001? Nebo se jedná o § 2 odst. b.? Náklady.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 17. 03. 2014, od: bojková
Nadpis:
měřiče tepla 
Otázka:
Dobrý den, Obracím se na Vás s dotazem ohledně povinnosti instalace RTN dle zákona 406/2000 Sb.§ 7 odst4. Je povinností montáž RTN i u SVJ a v.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 14. 03. 2014, od: Dolejsí Jaroslava
Nadpis:
vyúčtování topení  
Otázka:
V našem domě je 12 bytových a 4 nebytové jednotky /garáže/. Teplo se rozpočítává dle podlahové plochy bytů bez ohledu zda se jedná o byt sever.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 14. 03. 2014, od: Priehoda
Nadpis:
koeficienty 
Otázka:
Dobrý den. V našem domě má několik vlastníků pochybnosti o správném nastavení koeficientů přiřazených k výpočtu nákladů na tepelnou energ.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 12. 03. 2014, od: Starý M.
Nadpis:
Poměrová měřidla 
Otázka:
Jsme SVJ (10 bytů) s vlastními plynovými kotly v každém bytě. Jsme též povinni zajistit montáž poměrových měřidel popřípadě termoregulač.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 11. 03. 2014, od: Peterková
Nadpis:
povinnost měřáků tepla 
Otázka:
Dobrý den, prosím o informaci, z čeho vychází povinnost měřáků tepla na radiátorech od roku 2015. Děkuji Peterková.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 10. 03. 2014, od: Irena Beilová
Nadpis:
Vyúčtování SV - vadný vodoměr celý rok 
Otázka:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak účtovat SV v bytě za rok 2013, když vodoměr byl celý rok vadný a objekt je nový, tudíž nelze vypočítat.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 09. 03. 2014, od: Václav Fraj
Nadpis:
Instalace měřičů spotřeby tepla 
Otázka:
Dobrý den. Náš dům má 18 bytových jednotek. V suterénu máme svoje plynové kotle ovládané automatikou na bázi počítače, která vytápí dům.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 08. 03. 2014, od: Josef čech
Nadpis:
metodika měření tepla v bytech 
Otázka:
Je metodika měření tepla v denostupních pomocí teplotními senzory umístěnými na stěnách v souladu s platným zákonem? Děkuji za rychlou odpo.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 04. 03. 2014, od: Milan Novák
Nadpis:
Prováděcí vyhláška k zák.318/2012Sb 
Otázka:
Dobrý den, prosím o informaci k prováděcí vyhlášce k zák.č.318/2012 Sb. Odpověď nemusí být podrobná, jen konkrétní vyjádření, zda je j.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 28. 02. 2014, od: Zita
Nadpis:
Je kalorimetr fakturační měřidlo? 
Otázka:
Pokud nemá dodavatel tepla uzavřenou smlouvu o dodávkách tepla jednotlivě a samostatně s majitelem každého bytu, platí pro vás v plném rozsahu v.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 24. 02. 2014, od: Lena
Nadpis:
Zvýšení ceny TUV 
Otázka:
Dobrý den, v nájemní smlouvě mám sjednáno: "spotřeba teplé a studené vody, včetně stočného, není zahrnuta v částce nájemného a bude place.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 24. 02. 2014, od: Lenka
Nadpis:
Doúčtování TUV 
Otázka:
Dobrý den, lze provést v letošním roce doúčtování TUV za rok 2012 - měsíc listopad, prosinec? (tedy za předloňský rok) Děkuji za odpověď.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 18. 02. 2014, od: Michaela Tichá
Nadpis:
Rozúčtování tepla 4 SVJ se společnou kotelnou 
Otázka:
Dobrý den, naše SVJ má spolu s dalšími 3 SVJ společnou kotelnu (tu jsme společně vybudovali) - jedná se o dům se čtyřmi vchody, každý vcho.... 
 
Zobrazit
 
 
… z 18. 02. 2014, od: Josef Kalina
Nadpis:
Umístění měřiče na topném tělese 
Otázka:
DD, Rád bych se zeptal zda je nějakou vyhláškou stanoveno, jak vysoko na topném tělese se měřice umistují.... mám měřiče umístěny, co to j.... 
 
Zobrazit



Přejít na stránku: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94
 
 
Zeptejte se nás!
Údaje označené * jsou povinné.